Miasto Białogard » Sport

Wydarzenia sportowe

Sztangistka na medal

Administrator
Młoda białogardzianka Monika Szymanek odnosi niebywałe sukcesy w podnoszeniu ciężarów. Niedawno zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski.
W dniach 27-29 października w Białkach odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek do lat 15. To tam podopieczna AKS Białogard wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii do 58 kg. Monika zapewniła sobie miejsce na podium wynikiem 61 kg w rwaniu i 80 kg w podrzucie co razem dało wynik 141 kg. Ponadto zajęła drugie miejsce w punktacji sinclaira.

Medal na Mistrzostwach Polski to nie jedyne zwycięstwo piętnastoletniej sztangistki w ostatnim czasie. We wrześniu białogardzianka wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy w kat. 58 kg młodziczek. W dwuboju Monika uzyskała 146 kg. To ogromny sukces wychowanki białogardzkiego AKSu.