Miasto Białogard » Sport »

Wojna nerwów

Administrator
Niewykorzystany rzut karny, sporo zmarnowanych okazji, dwanaście kolorowych kartoników i gol rezerwowego, który z zimną krwią wykorzystał sytuację w ostatnich minutach tego meczu walki. Iskra pokonała kolejną wiosenną przeszkodę w drodze do awansu.
W tym wyrównanym i strasznie zaciętym pojedynku jedni i drudzy mieli sporo okazji na strzelenie gola, ale bezbramkowa nerwówka trwała prawie do końcowego gwizdka sędziego. Na szczęście dla gości na ostatnie minuty na boisku pojawił się Marcin Kurczak, który podczas swojej pierwszej akcji zdołał utrzymać nerwy na wodzy w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jego trafienie dało Iskrze kolejne wiosenne zwycięstwo. Przypomnijmy: od początku rundy rewanżowej drużyna z Białogardu zgarnia w każdym meczu 3 punkty!

Drużyna ze Złocieńca wcale się jednak nie wystraszyła tegorocznej passy Iskry. Od początku gospodarze postawili twarde warunki. Z minuty na minutę gra stawała się coraz bardziej nerwowa. Były groźne sytuacje podbramkowe, które podnosiły temperaturę spotkania, były też starcia zawodników, które przynosiły faule. Po jednym z nich Olimp zyskał rzut karny, ale w 58 min. golkiper Iskry w "karnej" próbie nerwów wybronił strzał z "jedenastki". Nad nerwami piłkarzy próbował zapanować sędzia, ale chyba... zbyt nerwowo. Przed oczami zawodników co chwila migotały kolorowe kartoniki. W sumie sędzia pokazał 10 żółtych kartek, wręczył też dwie czerwone - obie dla gospodarzy. Pierwszą z nich arbiter przyznał w 60 min., kolejną już po bramce dla Iskry.

W XXIV kolejce Iskra podejmie u siebie trzecią drużynę w tabeli - Mechanika Bobolice. Różnica punktowa między jedynymi realnymi kandydatami do awansu z drugiego miejsca wynosi obecnie 7. To może być decydujące starcie w batalii o IV ligę. Jeśli białogardzianie wygrają, promocję do wyższej ligi będą mieć już na wyciągnięcie ręki. 13 maja na Stadionie Miejskim w Białogardzie zapowiadają się wielkie emocje. Początek meczu o g.17.

XXIII kolejka V ligi – 6 maja 2017
OLIMP Złocieniec – ISKRA Białogard 0:1 (0:1)
0:1 – M. Kurczak (86)

ISKRA: Mateusz Brzeziński – Wróblewski, Maciej Brzeziński, Żakowski, Stolarek, Pokuciński, Przybysz, Łaniucha, Suchocki, Jarzębski (75’ Dereń), Kosmala (85’ Kurczak)

Żółte kartki: Wróblewski, Przybysz, Kosmala – Iskra; Kacianowski, Kuc, Rzepecki, Janicki, Maciejewski, Mikołajczak, P.Czarnojan - Olimp
Czerwone kartki: Kuś, Kuc - Olimp
Data: 2017
Temat: Sport

Sport

Dwa obliczaDo przerwy białogardzianie jechali na wstecznym biegu. Po zmianie stron Iskra przypomniała sobie, jaki bieg należy wrzucić, by dojechać do zwycięstwa. Motor zadziałał bez zarzutu, team z Białogardu wjechał na metę z pełną pulą.» więcej Mityng Królowej SportuWarunki atmosferyczne sprzyjały, uzyskano szereg dobrych rezultatów. W Białogardzie wystartowała m.in. Sofia Ennaoui.» więcej Sukces AKSu na Mistrzostwach PolskiNa Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w zapasach w stylu wolnym, które 20 i 21 maja rozegrane zostały w białogardzkiej hali LO, zawodnicy z Białogardu wywalczyli łącznie 5 medali. Ten z najcenniejszego kruszcu zdobył Krzysztof Bień ...» więcej Mistrzostwa Województwa U18 i U20Cztery medale Klubu Lekkoatletycznego Iskra w konkurencjach biegowych na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego.» więcej Liga Żaków12 maja na Orliku przy SP3 w Białogardzie odbył się 7 turniej grupy białogardzko-kołobrzeskiej Ligi Żaków KOZPN. Organizatorem turnieju był Dariusz Gorzkiewicz, a gospodarzem Elżbieta Litewka - prezes UKS Unia Białogard. W zawodach wzięl ...» więcej Bardzo zimy prysznicWyjątkowa nieskuteczność i niefrasobliwość w obronie sprawiły, że piękna seria wiosennych zwycięstw Iskry dobiegła końca. Na awans do wyższej ligi wciąż trzeba mocno pracować.» więcej Mistrzostwa Polski w zapasach MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK I SENIORÓW W ZAPASACH W STYLU WOLNYM Białogard, 20-21 maja 2017 r . hala widowisko-sportowa Liceum Ogólnokształcącego im. Bogusława X ul. Grunwaldzka program : 20 maja godz. 9.00-14.00 – walki elim ...» więcej Dwa dni, dwie noce. Ekstremalne wiosłowanie białogardzianinaTo było ultrawyzwanie! Żelazny człowiek z Białogardu, Piotr Rosada, znów dokonał rzeczy niesłychanej. Ta jednak, w przeciwieństwie do wielu innych trudnych i wymagających, bezwzględnie zmusiła go do megawysiłku.» więcej "Mityng Otwarcia Sezonu"Lekkoatleci rozpoczęli sezon. Zawody odbyły się na białogardzkim Stadionie Miejskim.» więcej