Sportowe laury
W trakcie Gali głos zabrali starosta białogardzki Tomasz Hynda, wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego Artur Ordak i burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński.
- Dziękuję Państwu za rok ciężkiej pracy. Na co dzień reprezentujecie Białogard w wielu dyscyplinach i czynicie to godnie. Kształtujecie swoje charaktery w sportowej rywalizacji, wykuwacie wyniki i odnosicie sukcesy. Wasza postawa zasługuje na wielkie uznanie, Wasze dokonania napawają dumą - powiedział burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński.
NAGRODY SPORTOWE za 2015 rok
ATLETYCZNY KLUB SPORTOWY (dyscyplina: zapasy i podnoszenie ciężarów)
Nagrody dla: Dawida Takunowa, Macieja Osiaka, Mateusza Żylińskiego, Kordiana Skrzyńskiego, Damiana Chołuja, Adriana Czarneckiego, Mateusza Jureckiego, Tomasza Kosmali, Pawła Dorniaka, Karola Chołuja, Wiktorii Chołuj, Dominika Kowalewskiego, Andrzeja Paulińskiego, Cezarego Sadowskiego, Franciszka Bochenka, Adriana Ajewskiego, Bogdana Kazimierczaka, Damiana Woźniaka, Mariusza Ordaka, Jana Borkowskiego, Agnieszki Zacharek, Jarosława Terecha, Krystiana Wysockiego, Wiktora Żołnierka, Dawida Milczarka, Tadeusza Jarosza, Zbigniewa Baranowskiego, Gadzhieva Magomedmurada, Patryka Dublinowskiego, Tomasza Ogonowskiego, Kamila Skaskiewicza, Krzysztofa Bieńkowskiego.
Wyróżnienia dla: Dominika Wróbla, Sebastiana Indyckiego, Julii Nowickiej, Tomasza Anuszkiewicza, Patryka Woźniaka, Moniki Szymanek, Fabiana Kondrackiego, Cezarego Piotrowskiego, Natalii Chołuj, Krzysztofa Korniowskiego.
KLUB LEKKOATLETYCZNY „ISKRA” – nagrody zostały wręczone podczas obchodów 70-lecia (dyscyplina: lekkoatletyka)
Nagrody dla: Henryka Lipnickiego, Roberta Rachwalskiego, Aleksandry Kani, Stanisława Puny, Darii Poteckiej.
Wyróżnienia dla: Weroniki Kamińskiej, Anastazji Kani, Lucyny Łoś, Wiktorii Maciejewskiej, Zofii Stupak, Klaudii Małkińskiej, Anny Lewandowskiej.
KLUB BIEGACZA „DZIESIĄTKA” BIAŁOGARD (dyscyplina: lekkoatletyka)
Nagroda dla Kacpra Wiśniewskiego.
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY TEAM TENIS 2005 (dyscyplina: tenis stołowy)
Nagrody dla: Witolda Klotza, Henryka Dzidy.
Wyróżnienia dla: Tomasza Wierzbickiego, Edwarda Płuciennika, Macieja Połuboczko, Radosława Wierzbickiego.
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „HERKULES” (dyscyplina: koszykówka)
Nagrody dla: Karola Pietrzaka, Jarosława Cichockiego, Grzegorza Skoczyka.
Wyróżnienia dla: Wiktorii Rytwińskiej, Krzysztofa Mystka, Huberta Horwata, Jakuba Tkaczyka, Kacpra Skrzyckiego, Filipa Zapca, Michaliny Mierzejewskiej, Wiktorii Ziółkowskiej.
LIGA OBRONY KRAJU (dyscyplina: orienteering sportowy i strzelectwo sportowe)
Nagrody dla: Szymona Szulca, Makarego Plucińskiego, Martyny Szulc, Mariusza Białeckiego.
Wyróżnienia dla: Adriana Kaźmierskiego, Julii Łukaszczyk, Macieja Romanowskiego, Edyty Bednarskiej.
BIAŁOGARDZKI KLUB SPORTOWY „ISKRA” (dyscyplina: piłka nożna)
Nagrody dla: Mirosława Kaliki, Pawła Drozdowskiego oraz Adama Pietrzykowskiego.
KLUB MORSÓW „SOPEL” (dyscyplina: zimne kąpiele)
Nagroda dla: Piotra Paprzyckiego.
Wyróżnienia dla: Elżbiety Sołtys, Krzysztofa Skoczyka, Bogusława Kaźmierczaka, Barbary Piłat.
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „UNIA” (dyscyplina: piłka nożna)
Nagrody dla: Zbigniewa Litewki, Sebastiana Szczerka, Marcina Kędzierskiego, Dariusza Gorzkiewicza.
Wyróżnienia dla: Dominika Jaromija, Norberta Iwanickiego, Mateusza Lisiaka, Kacpra Sznajderowskiego, Dominika Serkisa, Dawida Skoczyka.
STOWARZYSZENIE KRZEWIENIA KULTURY FIZYCZNEJ I BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO „RONIN” (dyscyplina: brazylijskie ju jitsu, submission fighting)
Nagrody dla: Łukasza Bochniarza, Agnieszki Łapko.
Wyróżnienia dla: Marcina Czyżowskiego, Adriana Wieliczko.