Miasto Białogard » Informacje »

Zajęcia w szkołach

Redaktor
Od 25 maja białogardzkie szkoły podstawowe będą otwarte dla uczniów, którzy chcą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych oraz konsultacjach naukowych.
Z powodu stanu epidemii zajęcia dydaktyczne w tradycyjnej formie wciąż nie mogą być prowadzone w placówkach oświatowych. Jednak od 25 maja szkoły podstawowe będą prowadziły, dla chętnych uczniów, zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, rewalidacyjne, oraz konsultacje naukowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminów końcowych.

Każda ze szkół została odpowiednio przygotowana do przyjęcia uczniów zgodnie z wytycznymi i procedurami obowiązującymi w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

INFO PRZEDSZKOLA


Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące zajęć, ilości uczniów i sposobie kontaktu z białogardzkimi szkołami.
Szkoła Podstawowa nr 1 - od 25 maja do szkoły będzie uczęszczało 2 dzieci. Utworzono 1 grupę.
Na planowane konsultacje z uczniami zgłosiło się 25 osób.
Miejsca zostaną utworzone zgodnie ze zgłoszeniami rodziców/opiekunów prawnych. Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie internetowej szkoły.
Kontakt telefoniczny sekretariat: 723 221 631, dyrektor: 791 721 701, email - sp1bialogard@interia.pl

Szkoła Podstawowa nr 3
Planowane są konsultacje z uczniami, które będą prowadzone w wyznaczonych dniach o stałych porach. Uczniowie otrzymali informację odnośnie możliwych kontaktów z nauczycielami w ramach konsultacji. Uczniowie indywidualnie umawiają się z nauczycielami na konkretną godzinę.

Dowolna ilość miejsc wolnych. Rodzice zgłaszają indywidualnie potrzeby do wychowawców klas poprzez dziennik elektroniczny lub telefonicznie - dotyczy zarówno zajęć opiekuńczo-wychowawczych oraz konsultacji dla klas 8. Nauczyciele są w gotowości do pracy na terenie szkoły w wyznaczonych godzinach do konsultacji dla uczniów klas.

Kontakt telefoniczny
: sekretariat: 723 221 668, dyrektor 723 221 674, email - sp3@bialogard.info

Szkoła Podstawowa nr 4
Zajęcia, które będą zorganizowane:

- w budynku A (przy ul. Grunwaldzkiej 53)
* opiekuńczo-wychowawcze
* rewalidacyjne

- w budynku B (przy ul. Kościelnej 1)
* rewalidacyjne
* konsultacje dla uczniów kl. 8

Wychowawcy dokonali pierwszego rozpoznania dotyczącego udziału uczniów w zajęciach. Rodzice zgłaszają swoje dziecko na podstawie karty zgłoszenia (zgłoszenia jeszcze są przekazywane).

Na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zgłosiło się 7 uczniów z kl. 1-3. Będzie to 1 grupa. Opiekę będzie sprawować 2 nauczycieli (zmiana co drugi dzień). Zajęcia będą odbywać się w świetlicy szkolnej w godz. 7:00-16:00.
Na zajęcia rewalidacyjne zgłosiło się 2 uczniów. Będą odbywały się w przygotowanym do tego typu zajęć gabinecie.
Na konsultacje zgłosiło się 50 uczniów z kl. 8. Zajęcia zostały podzielone ze względu
na przedmiot i dostosowane do potrzeb uczniów. Codziennie po południu będą odbywać się zajęcia z innego przedmiotu, prowadzone przez nauczycieli uczących daną klasę. Zajęcia prowadzone będą w grupach do 5 lub 9 uczniów w zależności od wielkości pomieszczenia, w różnych salach i na różnych poziomach, by uniknąć gromadzenia się uczniów.
Uczniowie przychodzą na wyznaczoną godzinę bezpośrednio do klasy.
Na każdy rodzaj zajęć uczeń ma możliwość dołączenia w każdym momencie.
W budynku A będzie udostępniona uczniom biblioteka szkolna w godz. 16:00-18:00
aby uniknąć kontaktu z uczniami przebywającymi do południa w szkole.
Stały kontakt z uczniami i rodzicami mają wychowawcy klas.

Kontakt telefoniczny
: sekretariat: 723 221 677, dyrektor 723 221 678, email - sp4@bialogard.info

Szkoła Podstawowa nr 5 - od 25 maja zgłosiło się 8 uczniów.
 1. Dzieci są ze wszystkich poziomów klas, najwięcej z kl.1, utworzono 1 grupę.
 2. Zaplanowano konsultacje dla klas VIII z przedmiotów egzaminacyjnych jednak zainteresowanie nie jest duże, zgłosiło się 4 uczniów.
 3. Wychowawcy klas są w bieżącym kontakcie z rodzicami uczniów poprzez dziennik elektroniczny, Ci w każdej chwili mogą zgłosić chęć udziału dziecka w zajęciach. W obecnej grupie mamy jeszcze 4 wolne miejsca. Przy większym zainteresowaniu, bez problemu będziemy tworzyć następne.
Kontakt telefoniczny: sekretariat: 723 221 692, dyrektor 723 221 698, email - sp5@bialogard.info

WAZNEProcedury obowiązujące we wszystkich szkołach:
 • Przy wejściu do szkół znajduje się płyn do dezynfekcji rąk (wraz z informacją o obligatoryjnym dezynfekowaniu rąk przez osoby dorosłe i dzieci wchodzące do szkoły), z którego obowiązana jest skorzystać każda dorosła osoba i dziecko.
 • Rodzic/prawny opiekun/osoba przyprowadzająca zobowiązany jest wejść do przedsionka szkoły razem z dzieckiem i poczekać na decyzję przyjęcia dziecka na zajęcia do świetlicy.
 • Pracownik szkoły odbierający dziecko od rodzica powinien ocenić, czy jest ono zdrowe (nie ma objawów chorobowych). W tym celu możliwe jest dokonanie pomiaru temperatury dziecka, rodzica/prawnego opiekuna lub innej osoby przyprowadzającej przy pomocy termometru bezdotykowego.
 • W przypadku gdy istnieje podejrzenie, że dziecko nie jest zdrowe, pracownik szkoły informuje dyrektora, który podejmuje ostateczną decyzję w sprawie odbioru dziecka od rodzica w danym dniu, kierując się zasadą, że do szkoły mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez jakichkolwiek objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
 • Rodzice i opiekunowie przyprowadzający i odbierający dzieci ze szkoły powinni zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły, jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący minimum 2 metry. Nie wchodzą na teren szkoły. Pozostają w przedsionku szkoły.
 • Nauczyciele mogą organizować zajęcia w salach przygotowanych zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, np.: komputerowej, sali gimnastycznej oraz na boiskach szkolnych i terenie szkolnego placu zabaw. Należy jednak zwracać uwagę, by jednocześnie na placu zabaw lub boisku przebywały wyłącznie dzieci z danej grupy. Po zakończeniu zajęć personel sprzątający musi dokonać dezynfekcji znajdującego się na nim sprzętu. Zabrania się korzystania z placu zabaw przez osoby trzecie.
 • Zabrania się organizowania wyjść z dziećmi poza teren szkoły – w tym zwłaszcza spacerów czy wycieczek.
 • Sala, w której organizowane są zajęcia z dziećmi, powinna być wietrzona przez nauczyciela sprawującego opiekę nad danym oddziałem, co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
 • Zabrania się przynoszenia przyborów szkolnych (zeszytów, książek, kredek, itp.) zabawek przez dzieci z domu.
 • Dziecko może przynieść do szkoły śniadanie w opakowaniu, które po spożyciu można wyrzucić do śmieci.
 • Nauczyciele, co najmniej raz dziennie, przypominają dzieciom o konieczności zachowania higieny, w tym o częstym i regularnym myciu rąk – zwłaszcza po skorzystaniu z toalety, przed jedzeniem oraz po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu. W tym celu przeprowadzają pokaz mycia rąk. Należy również zwracać dzieciom uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
 • Pracownicy szkoły powinni regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz powinni dopilnować, aby robiły to dzieci – szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem i po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety.
Data: 2020
Temat: Edukacja

Informacje

Gramy razem z WOŚP!I gramy z głową! Dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Licytacje online wielu cennych przedmiotów i niespodzianki muzyczne!» więcej Łagodzimy skutki zimyOpady śniegu, niskie temperatury, zimowa aura potrafi dać się we znaki. Zwłaszcza kierującym pojazdami i pieszym korzystającym z miejskiej przestrzeni. Dlatego Miasto Białogard, jak co roku, prowadzi Akcję Zima.» więcej Pomoc żywnościowa!Umowa podpisana - pomoc w postaci artykułów spożywczych otrzyma aż 1300 osób!» więcej Nowy SKATEPARK na Placu WyspiańskiegoNa Placu Wyspiańskiego pojawiła się nowa infrastruktura dla miłośników deskorolkowych trików!» więcej TRANSPORT DO PUNKTÓW SZCZEPIEŃW związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19, Miasto Białogard, zgodnie z aktualnymi zaleceniami rządowymi, zorganizuje transport uprawnionych osób do punktów szczepień.» więcej Uczniowie SP5 są jak Ignacy!Szkoła Podstawowa nr 5 w Białogardzie po raz kolejny zdobyła tytuł Naukowej Szkoły Ignacego w projekcie "Być jak Ignacy" organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza!» więcej AKCJA ZIMAŚnieg, mróz, zawieje i zamiecie. Zima, choć wyjątkowa i piękna pora roku, bywa niekiedy uciążliwa. Daje się we znaki kierowcom i pieszym, utrudniając codzienne korzystanie z miejskiej przestrzeni. Dlatego Miasto Białogard, jak co roku, sk ...» więcej ECOHARMONOGRAM. Nowa aplikacja dla wygody mieszkańców!Miasto Białogard oddaje w ręce mieszkańców narzędzie, które ułatwi codzienne gospodarowanie odpadami. Wystarczy pobrać darmową aplikację.» więcej #SZCZEPIMYSIĘRuszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia.» więcej Aktywni Obywatele Fundusz RegionalnyStartuje Program Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny, w ramach którego organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację swoich działań.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Łagodzimy skutki zimy
Pomoc żywnościowa!
Nowy SKATEPARK na Placu Wyspiańskiego
Uczniowie SP5 są jak Ignacy!
21 grudnia. Dzień Pamięci.
Witkacego gotowa!
39. rocznica strajku w ZZE "Unitra-Unitech"
Mieszkanie wytchnieniowe otwarte!
Dworcowa będzie rowerowa!
Rowerowy Białogard
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
© Miasto Białogard. Wszystkie prawa zastrzeżoneRegulamin serwisuPolityka prywatnościDeklaracja dostępności
Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w "regulaminie korzystania z serwisu".