Multimedia - posłuchaj, obejrzyj Biuletyn Informacji Publicznej
Wybierz: Polski Choose: English Wählen sie Deutsch Välj Svenska Przełumacz stronę - Translate - Übersetzen - Översätta

Miasto Białogard » Informacje »

Nagrody burmistrza dla najzdolniejszych uczniów.

Redaktor
W dniu zakończenia roku szkolnego burmistrz Białogardu Emilia Bury wręczyła najzdolniejszym uczniom białogardzkich szkół stypendia za osiągniecia naukowe i sportowe.
Uroczystość wręczenia nagród młodym zdolnym białogardzianom odbyła się 25 czerwca w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich.

Stypendia otrzymało 27 uczniów, w tym 14 za osiągnięcia naukowe, 11 za osiągnięcia sportowe i dwoje za osiągnięcia artystyczne (jako uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Białogardzie).

Cieszę się, że w naszym mieście jest tylu uzdolnionych młodych ludzi – mówi burmistrz Emilia Bury. – Mam nadzieje, że w przyszłości te młode talenty staną się siłą napędową rozwoju naszego miasta.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy samych sukcesów!

PEŁNA LISTA NAGRODZONYCH:

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie

Stypendium w zakresie nauki:
  • Hanna Matusewicz – uczennica klasy 8, średnia ocen 5,5, finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
  • Jakub Skowron – uczeń klasy 8, finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
  • Florek Aleksander – uczeń klasy 7, średnia ocen 5,38, reprezentował szkołę w etapie rejonowym konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

Stypendium w zakresie sportu:
  • Dawid Padzik – uczeń klasy 8, I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – Mistrzostwa Powiatu w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Chłopców.
  • Hubert Dąbrowski - uczeń klasy 7, I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – Mistrzostwa Powiatu w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Chłopców.
  • Weronika Iwan - uczennica klasy 7, I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – Mistrzostwa Powiatu w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt.


Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Bolesława Krzywoustego

Stypendium w zakresie nauki:
  • Julia Pęksa – uczennica klasy 8, średnia 5,36 finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego oraz Języka Angielskiego zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
  • Hałuszka Julia – uczennica klasy 8, średnia ocen 5,33 reprezentowała szkołę w etapie szkolnym konkursów przedmiotowych z historii, języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego, fizyki, geografii i wiedzy o społeczeństwie oraz w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych z geografii i wiedzy o społeczeństwie dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.
  • Witold Chmielewski – uczeń klasy 8, średnia ocen 5,3 reprezentował szkołę w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego z języka polskiego, języka angielskiego, geografii i historii zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
  • Wiktor Dereń - uczeń klasy 8, średnia ocen 5,3 reprezentował szkołę w etapie rejonowym konkursu przedmiotowego z historii dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
  • Julian Kubiak – uczeń klasy 7, średnia ocen 5,59, reprezentował szkołę w etapie szkolnym konkursów przedmiotowych z języka angielskiego, geografii, biologii i matematyki zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Stypendium w zakresie sportu:
  • Celina Wójcik – uczennica klasy 7, III miejsce w ogólnopolskim Turnieju Koszykówki dziewcząt „KASPER CUP GIRLS” w Inowrocławiu, V miejsce w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w rozgrywkach 3x3 w kategorii U15, zawodniczka KADRY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
  • Kacper Ziętek – uczeń klasy 8, trzecie miejsce do lat 15 Międzynarodowy Turniej Młode telenty, II miejsce Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorek i Juniorów do 15 i 17 lat w podnoszeniu ciężarów.
  • Filip Brzęczek – uczeń klasy 8, piąte miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów, członek kadry juniorów województwa zachodniopomorskiego.

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika
Stypendium w zakresie nauki:
  • Jakub Czerniec – uczeń klasy 8, finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego
  • Wiktoria Zacharek – uczennica klasy 7, finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego oraz Biologicznego zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
  • Natalia Itrich - uczennica klasy 7, średnia ocen 5,5, finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Stypendium w zakresie sportu:
  • Zuzanna Dzierżega – uczennica klasy 7, III miejsce w ogólnopolskim Turnieju Koszykówki dziewcząt „KASPER CUP GIRLS” w Inowrocławiu, V miejsce w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w rozgrywkach 3x3 w kategorii U15, zawodniczka KADRY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
  • Zuzanna Hana – uczennica klasy 7, 1 i 2 miejsce w konkurencji duże konie – wys. 120 cm w Zawodach Okręgowych Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody, 2 miejsce w zawodach klasy N na Zawodach Regionalnych w skokach przez przeszkody, 1 miejsce
  • w konkurencji 110/115 Finał Młodzik Duże Konie i Junior Młodszy w Zawodach Okręgowych Dzieci i Młodzieży kwalifikacja CSIO Sopot Young Stars Zawody Regionalne, 1 miejsce w konkurencji L1/dokładności bez rozgrywki wysokość 105 w zawodach HZO DiM-B.
  • Julia Pasternak – uczennica klasy 7, 1 miejsce w konkurencji Kuce i małe konie – w Zawodach Okręgowych Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody, 3 miejsce w Zawodach Ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody, 1 miejsce w konkurencji Kuce mini oraz 1 miejsce w konkurencji LL dokładności 90 cm w IV eliminacji JumpOFF 2020/2021.
  • Helena Korzeniowska – uczennica klasy 4, 1 miejsce w konkursie mini LL/Dokładności wys. 50-60 cm, udział w Mistrzostwach Zachodniopomorskiego Związku Jeździeckiego Zawody Regionalne i Towarzyskie.

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego
Stypendium w zakresie nauki:
  • Anna Rzymyszkiewicz - uczennica klasy 8, średnia ocen 5,6, laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, reprezentowała szkołę na ogólnopolskich zawodach matematycznych - Olimpiadzie Matematycznej Juniorów.
  • Maria Gołębiowska - uczennica klasy 8, finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
  • Wiktoria Wierzbicka - uczennica klasy 8, średnia ocen 5,3, reprezentowała szkołę w etapie rejonowym konkursu wiedzy o społeczeństwie dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Reprezentowała szkołę na ogólnopolskich zawodach matematycznych - Olimpiadzie Matematycznej Juniorów.

Stypendium w zakresie sportu:
  • Weronika Bielawska – uczennica klasy 8, srebrny medal Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Białogardzie
  • Antonina Urbańska – uczennica klasy III cyklu 6 letniego w klasie fletu poprzecznego, I miejsce w VIII Międzyregionalnym Konkursie Fletowym dla uczniów szkół muzycznych I stopnia regionu lubuskiego i zachodniopomorskiego, wyróżnienie w V Regionalnym Konkursie Fletowo-Klarnetowym w Goleniowie, uczestnictwo w Międzynarodowym Konkursie Fletowym World Open Online Music competition in Belgrad.
  • Olaf Ciba- uczeń klasy VI cyklu 6 letniego w klasie fortepianu, wyróżnienie podczas V Festiwalu Pianistycznego im. Apolinarnego Szeluty, II Festiwalu Pianistycznego Dźwięki Mazowsza, udział w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kielcach oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Internetowym Konkursie Fortepianowy i Muzyki Kameralnej im. Marii Szymanowskiej i Karola Kurpińskiego w Kutnie.

Data: 2021
Temat: Edukacja

Informacje

BON ENERGETYCZNY (składanie wniosków od 1 sierpnia 2024r.)Prezydent podpisał ustawę z dnia 23 maja 2024 r. o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego.» więcej Budowa ronda u zbiegu ulic J. Piłsudskiego, Batalionów Chłopskich, Połczyńskiej - Tymczasowa organizacja ruchuUwaga! Wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu w związku z budową ronda u zbiegu ulic J. Piłsudskiego, Batalionów Chłopskich, Połczyńskiej» więcej Utylizacja przeterminowanych lekówMartwe karpie i brudna woda. Dlaczego utylizacja leków przeterminowanych jest tak ważna? Wielu z nas ma w domu leki, które już dawno straciły swoją ważność, ale często nie wiemy, co z nimi zrobić. Prawidłowa utylizacja leków przeterminow ...» więcej Program „Ciepłe Mieszkanie”Poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych to cel realizowaneg ...» więcej "Skaczący Park" - Dzień Dziecka w Parku Orła Białego1 czerwca 2024 roku w Parku Orła Białego odbyła się wyjątkowa impreza z okazji Dnia Dziecka – "Skaczący Park". Zorganizowane przez Emilię Bury - burmistrza Białogardu i Centrum Kultury i Spotkań Europejskich wydarzenie przyciągnęło liczni ...» więcej Skaczący Park na Dzień DzieckaW sobotę 1 czerwca w Parku Orła Białego od godziny 15:00 do 18:00 dzieci będą mogły skorzystać z szeregu atrakcji.» więcej UWAGA! NIEPRAWDZIWA INFORMACJA W SIECIDementujemy informację dotyczącą zawalenia dachu hali przy ul. Kołobrzeskiej w Białogardzie.» więcej Konkurs na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 3 "Niezapominajka" w BiałogardzieZARZĄDZENIE NR 5S/2024 BURMISTRZA BIAŁOGARDU z dnia 20 maja 2024 r. w sprawie konkursu na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 3 „Niezapominajka" w Białogardzie» więcej ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGOROZPORZĄDZENIE WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie województwa zachodniopomorskiego» więcej Informacja o terminie obowiązywania umowy na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy.Informacja o terminie obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

"Skaczący Park" - Dzień Dziecka w Parku Orła Białego
I Inauguracyjna Sesja IX Kadencji Rady Miejskiej Białogardu
233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dzień Flagi w Białogardzie
Europiknik z okazji jubileuszu 20-lecia Polski w Unii Europejskiej
Eko Piknik rodzinny - sezon rozpoczęty
Solidarni z osobami w Spektrum Autyzmu!
Ostatnia sesja Rady Miejskiej Białogardu kadencji 2018-2024
XL Sesja Białogardzkiej Rady Seniorów
I Regionalny Kongres Kobiet za nami
Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Białogard
© Miasto Białogard. Wszystkie prawa zastrzeżoneRegulamin serwisuPolityka prywatnościDeklaracja dostępności
Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w "regulaminie korzystania z serwisu".