Z wizytą w Montanie
- Rozmawiałem z burmistrzem Zlatko Żiwkowem o możliwościach goszczenia naszych grup artystycznych, wymianie dzieci i młodzieży z białogardzkich placówek oświatowych. Myślę, że to idzie w dobrym kierunku, zainteresowanie i chęci są, pozostają do uzgodnienia terminy i kwestie finansowe – mówi burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Montana przedstawiła się białogardzianom od strony artystycznej. Podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej wystąpił folklorystyczny zespół „Mladost”. We wspaniałych układach choreograficznych, tańcach solowych oraz duetach, a także w przepięknych strojach na scenie CKiSE i w Szkole Muzycznej zaprezentowała się bułgarska młodzież. Niesamowita energia i profesjonalizmem zachwyciła zgromadzoną publiczność.
Partnerzy z Bułgarii wkrótce odwiedzą Białogard. Delegacja Montany przyjedzie na Dni Białogardu 2016.
Białogardzianin nr 822 z 15 lipca 2016








74 kilometry po Parsęcie. Za pierwszym razem z prądem, za drugim pod prąd Niedługo do Białogardu zawitają prawdziwi „wodni” twardziele. Z wiosłem w rękach będą pruć kilkadziesiąt kilometrów z nurtem rzeki, a potem popłyną w kierunku jej ujścia. To na pewno duże wyzwanie, wymagające dyscypliny i hartu ducha. P ...