Wybierz: Polski Choose: English Wählen sie Deutsch Välj Svenska Przełumacz stronę - Translate - Übersetzen - Översätta

Miasto Białogard » Sport »

Jak u Hitchcocka

Administrator
Poprzeczka, słupek, sześć goli, z czego jeden nieuznany, a wynik otwarty do ostatniego gwizdka sędziego. Dramaturgia rodem z klasycznego thrillera.
O tym, że nie będzie z górki z Mechanikiem Bobolice, piłkarze Iskry zdawali sobie doskonale sprawę. Do sobotniego spotkania przeciw trzeciej drużynie tabeli ligi okręgowej przystępowali bez Wojciecha Łaniuchy, ukaranego w poprzedniej kolejce czerwoną kartką. W głowach szumiał wynik jesiennej konfrontacji w Bobolicach, gdzie białogardzka drużyna przegrała 2:4. Z kolei po dwóch meczach rundy wiosennej Iskra uzbierała zaledwie jeden punkt, podczas gdy Mechanik trzy, rozgrywając tylko jedno spotkanie.

Trzeba jednak było mieć na uwadze to, że Iskra grała z „czubem” tabeli i to na wyjeździe! O ile w starciu z drugą ekipą tabeli - Raselem Dygowo - porażka 1:3 była bezdyskusyjna, to w rywalizacji z liderem Wiekowianką Wiekowo niewiele zabrakło do zwycięstwa (1:1), a gra toczyła się pod dyktando białogardzian.

Zapowiadały się więc emocje, ale że będą aż takie, trudno było przypuszczać. Zdaje się, że rywalizacja na Stadionie Miejskim w Białogardzie nakreślona została przez ducha Alfreda Hitchcocka! Spotkanie XVIII kolejki było mistrzowskim thrillerem. Co najważniejsze: z happy endem dla Iskry.

Początkowe minuty meczu w żaden sposób nie zapowiadały lawiny późniejszych zdarzeń. Wręcz przeciwnie. Można było odnieść wrażenie, iż nie dość, że gol dla gospodarzy jest jedynie kwestią czasu, to może być ich nawet kilka. W pierwszym kwadransie Iskra miała co najmniej trzy okazje bramkowe. Bez efektu. Mechanik w tym czasie prawie nie grał, lecz mimo wszystko dość dobrze był zorganizowany w linii obronnej. W 22 min. zaskoczenie. Goście zjawili się pod bramką Iskry i po błędach białogardzkich defensorów Dariusz Piekarski sprawił, że Mechanik objął prowadzenie. Kolejne minuty znów przypominały początek meczu. Gospodarze jednak, bijąc przysłowiową głową w mur, nie zdołali go rozbić. Mur Mechanika pozostał cały. Do przerwy 0:1, a na trybunach minorowe nastroje.

Na drugą połowę podopieczni Pawła Drozdowskiego wybiegli bez zmian w składzie, ale z mocnym postanowieniem zmiany niekorzystnego wyniku. Tyle że nic z tego nie wychodziło. Po kilku minutach zatem trener Iskry zdecydował się na zmianę personalną. Za Mariusza Szczepańskiego na murawie pojawił się Mateusz Suchocki. W grę gospodarzy ta zmiana tchnęła nowe życie. Na bramkę Mechanika sunęły kolejne ataki, a po jednej z nich, zainicjowanej przez Suchockiego i przy asyście Marcina Lewandowskiego, Michał Wysocki, najlepszy snajper drużyny, zdobywa wyrównanie (to jego 13. gol w tym sezonie). Była 60 minuta meczu. Od tego momentu dramaturgia rośnie jak na drożdżach. Zaczyna się wymiana ciosów. Zawodnicy z Bobolic już nie tylko się bronią. W 70 min. wychodzą ponownie na prowadzenie. Sędzia z sobie tylko znanych powodów, trzeba to obiektywnie przyznać, gola nie uznał. Wkrótce potem Mateusz Suchocki huknął w poprzeczkę, a Łukasz Jarzębski w słupek. Przewaga Iskry w tym czasie była przygniatająca, ale wynik wciąż remisowy. W końcu w 78 min. Paweł Gan fantastycznym strzałem z ostrego kąta w polu bramkowym posyła piłkę nad bramkarzem gości a pod poprzeczkę jego bramki. Jest 2:1 dla Iskry!

I gdy białogardzka drużyna płynąc na fali wznoszącej zbliża się do wygranej, Mechanik wyrównuje! Na listę strzelców ponownie wpisuje się Piekarski. Jest 89 minuta, a więc rozpacz… Cieszą się goście. Bobolicka ekipa znów jest trzecia w tabeli, o punkt wyprzedzając Iskrę.

90 minuta. Rzut wolny. Do futbolówki podchodzi kapitan białogardzian Marcin Lewandowski. Dośrodkowanie z lewej strony boiska. Piłka wiruje w powietrzu, mija linię obrony Mechanika, ląduje 10 metrów przed ich bramką, w centrum pola karnego. Ląduje na stopie Tomasza Nowaka… Goooooooooool!!! 3:2 dla Iskry!

Takie scenariusze nie są niczym nowym dla Iskry. W ostatnich sezonach to niemalże znak firmowy. To jest charakter drużyny. Wartość sama w sobie. Starsi kibice z pewnością doskonale pamiętają, że z tego kiedyś słynął łódzki Widzew. W naszej lidze słynie z tego Iskra!

XVIII kolejka ligi okręgowej, grupy Koszalin

31 marca 2012
Iskra Białogard – Mechanik Bobolice 3:2 (0:1)

0:1 – D.Piekarski (22), 1:1 – M.Wysocki (60), 2:1 – P.Gan (78), 2:2 – D.Piekarski (89), 3:2 – T.Nowak (90)

Żółta kartka dla Iskry: K.Żołnierek

ISKRA: Tomasz Bogatko - Krzysztof Żołnierek (64’ Mateusz Kolczyk), Tomasz Nowak, Mateusz Zalewski, Mateusz Przybysz - Marcin Lewandowski (K), Paweł Drozdowski, Łukasz Jarzębski, Mariusz Szczepański (51’ Mateusz Suchocki) - Paweł Gan, Michał Wysocki

16. Błonie 18 3 14-52

Mecz XIX kolejki Iskra rozegra 7 kwietnia w Połczynie Zdroju z Pogonią. Początek o godz. 16:00.
Data: 2012
Temat: Sport

Sport

Majówka na basenie BOSiRMajówka na basenie? Zapraszamy» więcej Gimnastyka w wodzie dla seniorówGIMNASTYKA W WODZIE dla seniorów - już teraz w cenie biletu.» więcej 5 Białogardzki Bieg Szlakiem Gryfa za namiZa nami wspaniały sportowy dzień, a wszystko dzięki uczestnikom 5 Białogardzkiego Biegu Gryfa» więcej Sukces I Biegu Walentynkowego w BiałogardzieW minioną sobotę, stadion Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białogardzie rozbrzmiewał radością i pozytywną energią podczas Pierwszego Biegu Walentynkowego. Organizowany przez Burmistrza Białogardu Emilię Bury oraz Stowarzyszeni ...» więcej Bieg Walentynkowy» więcej Złóż wniosek i korzystaj z basenu w ramach Białogardzkiej Karty Dużej RodzinyZapraszamy do zapoznania się z wzorem wniosku i regulaminem oferty Do pobrania:» więcej Półkolonie zimowe w Białogardzkim Ośrodku Sportu i RekreacjiRuszyły zapisy na zimowe sportowe półkolonie» więcej XII Bieg Sylwestrowy31. grudnia odbył się XII Bieg Sylwestrowy. To wydarzenie, pełne pozytywnej energii, nie tylko integrowało różne pokolenia, ale także promowało zdrowy styl życia.» więcej Siódme urodziny krytej pływalni w Białogardzkim Ośrodku Sportu i RekreacjiEmilia Bury - Burmistrz Miasta Białogard i Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp z o o zaprosili mieszkańców na świętowanie 7. rocznicy białogardzkiej krytej pływalni!» więcej Nabór wniosków na stypendia sportoweStypendium sportowe może otrzymać: - zawodnik reprezentujący białogardzki klub sportowy, który jest członkiem polskiego związku sportowego w danym sporcie; - trener prowadzący szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w mi ...» więcej